Projtrans.pl»O firmie»Historia

Historia

PP-U-H PROJTRANS jest przedsiębiorstwem projektowo - konstrukcyjno - wykonawczym działającym od 1991 roku na rynku energetyki zawodowej, ciepłownictwa, przemysłu górniczego, hutniczego, cementowego, chemicznego, spożywczego oraz branży urządzeń pomocniczych dla transportu kolejowego towarów.

Zatrudniamy projektantów i konstruktorów z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, tytułami naukowymi i specjalizacją zawodową, którzy w połączeniu z praktyką menadżerów, osób kierujących realizacją zadań bezpośrednio na placu budowy oraz zapleczem pomiarowo - badawczym pozwalają na uzyskiwanie przez szereg lat doskonałych efektów technologicznych i rynkowych:

- 22.10.1992r.
- udzielono pierwszego patentu na wózek przetokowy,
- 1992r.
- pierwsze wdrożenie wózka przetokowego w energetyce ( zabudowa zespołu urządzeń przetokowych - 4 wózki na torach 41 i 42 w ELEKTROWNI RYBNIK )
- 19.03.1993r.
- drugi patent na innego rodzaju wózek przetokowy,
- 15.01.1994r.
- uzyskano patent na bębnową wywrotnicę wagonową - urządzenia przyjmująco - pozycjonująco - wypychające wagony na wywrotnicy.
- 1997r.
- pierwsze wdrożenie patentu nastąpiło w wyniku zabudowy zespołu Urządzeń na dwóch wywrotnicach wagonowych bębnowych WWb 130 w ELEKTROWNI OPOLE.
- 1996r.
- urządzenie przetokowe systemu PROJTRANS otrzymało Świadectwo Kwalifikacji Systemów i Wyrobów Do Stosowania w Przedsiębiorstwie Państwowym PKP NR 54/96 wydane przez POLSKIE KOLEJE PAŃSTWOWE - Centrum Naukowo - Techniczne Kolejnictwa.
W bogatym archiwum posiadamy wiele opracowań, których efektem realizacji są maszyny i urządzenia pracujące głównie w energetyce i ciepłownictwie oraz wielu zakładach innych branż przemysłowych.