Projtrans.pl»Oferta»Instalacja do biomasy

Instalacja do biomasy

Dbałość o środowisko naturalne jest obowiązkiem nas wszystkich. Dlatego też w ostatnich latach bardzo duży nacisk kładzie się na efektywne wykorzystywanie tak zwanej „zielonej energii”. PROJTRANS Sp. z o.o. jako nowoczesne przedsiębiorstwo, któremu problem zanieczyszczonego środowiska nie jest obojętny już od lat z sukcesem wdraża nowoczesne instalacje do przyjęcia przygotowania, podawania i rozładunku biomasy. W ten sposób aktywnie uczestniczymy w promowaniu naturalnych źródeł energii na świecie.

Współspalanie biomasy z węglem niesie ze sobą wiele zalet, które dzięki doświadczeniu w realizacji projektów z szeroko rozumianego procesu nawęglania oraz zaangażowaniu profesjonalnego zaplecza inżynierskiego jesteśmy w stanie w pełni wykorzystać i uzyskać w ten sposób najtańszą w produkcji energię odnawialną.

Gwarancja satysfakcji

Firma PROJTRANS Sp. z o.o. jest właścicielem trzech patentów oraz jednego w fazie zgłoszenia. Posiadamy nie tylko gruntowną wiedzę i doświadczenie ale również niezbędne środki i narzędzia techniczne, które pozwalają nam na wykonanie potrzebnej dokumentacji zarówno metodą tradycyjną jak i elektroniczną. Zatrudniamy projektantów z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, tytułami naukowymi oraz specjalizacją zawodową. Na przestrzeni lat zrealizowaliśmy wiele projektów, które potwierdzają nasze umiejętności i jednocześnie gwarantują Państwu pełną satysfakcję z naszych usług. Wśród nich m.in.:

 1. Instalacje służące do podawania biomasy pochodzenia leśnego bezpośrednio na taśmociągi linii nawęglania z zastosowaniem wstępnego przesiewania na kracie wibracyjnej wraz z instalacją zraszania lub zamgławiania przesypów.
 2. Kompletne instalacje podawania biomasy np. do kotłów bloków 200 MW, w skład których wchodzą:
  • place składowe biomasy pochodzenia leśnego i rolnego ,
  • instalacje przesiewania biomasy z odprowadzeniem nadgabarytów na oddzielne składowisko,
  • układy podawania biomasy z pominięciem linii przesiewania,
  • zsuwnie wielodrogowe, ,
  • instalacje ograniczające zapylenie,
  • układy opróbowania i ważenia paliwa,
  • instalacje towarzyszące: hydrantowa, kanalizacji deszczowej, oświetlenia, itp.
 3. Instalacje do podawania biomasy leśnej i rolnej w postaci peletu przy pomocy podajników np. śrubowych, kubełkowych.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do dyspozycji.